top of page

רשתות אלחוט מהירות מאוד בגלים מילימטריים (גמ"מ)

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך עולה הצורך בפתרונות תקשורת אלחוטיים איכותיים, יציבים ובעלי רוחב פס גדול.

אנו מתמחים בהקמת מערכות גלים מילימטריים מנוהלות לסביבה ארגונית עתירת דרישות (עסקים, בתי ספר, תעשיה, ועוד) בעל דרישות גבוהות, בנוסף אנו מבצעים תכנון, הקמה ואחזקה של רשתות ולינקים ארוכי טווח בגלים מילימטריים המאפשרים חיבור בין אתרים ברוחב פס עצום.

מה זה גמ"מ?

גלים מילימטריים (גמ"מ)  הם תחום בספקטרום האלקטרומגנטי שבו משתמשים לתקשורת אלחוטית. גלים מילימטרים מציעים יתרונות משמעותיים בתחום התקשורת. הם נמצאים בטווח התדרים הגבוה של הספקטרום הרדיו, ובכך מספקים קיבולת גבוהה יחסית ועמידות גבוהה יותר בפני הפרעות והתקפות. בישראל הם בשימוש בטווח התדרים בין 600 ג'יגה-הרץ (GHz) ל-70 ג'יגה-הרץ (GHz),

גלים מילימטריים מתפקדים כפתרון תקשורת מהיר ובטוח עם יתרונות כמו קיבולת גבוהה, עמידות בפני הפרעות, ואבטחה מתקדמת.

בנוסף, בגלל שהם קשים לפריצה, הם נחשבים בעלי אבטחה גבוהה יותר לתקשורת מבחינת פרטיות ואיומים פוטנציאליים. גלים מילימטריים מתאימים במיוחד ליישומים בהם נדרשת העברת מידע בכמויות גדולות בקצב גבוה

לפרטים נוספים

״סיב אלחוטי״ - קישור טכנולוגיית גלים מילימטריים

פתרונות גמ"מ ב 60 גה"צ של חברת יוביקוויטי

״סיב אלחוטי״ - קישור טכנולוגיית גלים מילימטריים

ה"סיב האלחוטי" מותקן ברחבי העולם ובישראל, ומשמש לחיבור תשתיות עירוניות וליצירת רשת מטרו אלחוטית.

ניתן לחבר בתי ספר, אתרי מצלמות, מבני עירייה  WIFI ציבורי ועוד, לרשת אחת פרטית, חסכונית ויציבה.

 

״הסיב האלחוטי״ קיבל את שמו מפני שהנו לינק אלחוטי עם ביצועים של סיב אופטי בזכות טכנולוגיה מתקדמת להעברת נתונים ברוחבי פס של עד 5,000 מגה ביט לשנייה:
 

 • העברת כל סוגי המידע מנקודה לנקודה

 • פריסה מהירה

 • חיבור איכותי במחיר תחרותי

 • מתאים לעיר חכמה

 • טכנולוגית גלים מילימטריים מאפשרת העברת תקשורת רחבת פס בתדר נקי מהפרעות.

 • הטכנולוגיה מאפשרת הקמת רשת תקשורת מהירה ובטוחה,

 • מתאים לרשות חירום/גיבוי ללא תלות בצד שלישי

 • רשת מוצפנת - AES 256.

לפרטים נוספים
2.4

רשת הגלים המילימטריים בעיריית ירושלים, כל קו ירוק הוא לינק  בביצוע SMBIT

תחום  הגלים המילימטריים תופס תאוצה משמעותית כתווך מוביל לרישות ברוחב פס גבוה.

הגלים המילימטריים יכולים לחבר נקודות במרחק של עד 5 ק"מ (ואף יותר, בכפוף לירידה בביצועים) וברוחב פס של מאות ואלפי מגה ביט, נדרש קו ראיה (Line Of sight- LOS)

תחומי התדר של הגמ”מ נחלקים ל 2 חלקים: 60 גה"צ, 70 גה"צ.

תחום ה 60 גה"צ

הוא תחום שאינו מצריך רישוי תדר וניתן להתקינו בכל מקום.  בתחום זה ישנם שני אופני מימוש, האחד נקודה לנקודה והשני נקודה למספר נקודות. בשני המקרים ניתן להגיע לרוחב סרט של כ 1000 מגה ביט סימטרי. המרחק בין המקמ"שים  הוא עד 1 ק"מ, מידות הציוד הן של כמה עשרות ס"מ.

יש מגוון רב של יצרנים אולם יש להקפיד על יישום עם ציוד בעל אישור משרד התקשורת, העומד בתקינה הישראלית. בשנים האחרונות הותקנו אלפי יחידות בכל רחבי הארץ והניסיון עם הטכנולוגיה הוא רב.

השימוש בתחום ה 60  גה"צ הוא בעיקר לחיבור נקודות קצה כגון מבנים ואתרי  CCTV

 

תחום ה 70 גה"צ

הוא תחום תדר תחת רגולציה ואגרת תדר למשרד התקשורת. לרשויות בישראל יש את האפשרות להתקין קישורים אלו תוך כדי ידוע משרד התקשורת באופן מקוון.

בתחום ה 70 גה"צ יש רק קישורי נקודה לנקודה בעלי קו ראיה LOS. ניתן לחבר נקודות גם למרחקים של 5 ק"מ ויותר וברוחב פס של עד 20 גיגה ביט. לנוכח אגרת התדר מומלץ לבחור פתרונות בעלי QAM ‏(Quadrature Amplitude Modulation) גבוה על מנת לנצל כמה שיותר את רוחב הסרט (תדרים)  עליו משלמים, ככל שהלינק מעביר יותר גיגה

בתים לשנייה, חשיבות ניצולת ה QAM עולה, ההפרשים יכולים להיות, במכפלת שנות השימוש, משמעותיים ביותר. גם בתחום תדר זה ישנם מגוון יצרנים. תחום תדר זה משמש גם את תחום הסלולר ולכן יש להקפיד על תכנון ובצוע מקצועי על מנת לא ליצר הפרעה.

השימש בתחום ה 70 גה"צ ברשויות  מקומיות בישראל הוא בעיקר לבניית שדרת תקשורת מטרו עירונית, רצוי בצורת טבעת בעלת גיבוי ברמת המיתוג, או חיבור מבנים בעלי דרישה לרוחב פס גבוה או מרוחקים במיוחד.

ציוד תחום ה 70 גה"צ  הוא במידות משתנות של 30-60 ס"מ בהתאם למרחק היישום.

 

בשני תחומי התדר מקבלים פורט תקשורת, בכל צד של הלינק, ניתן להפעיל את כל מנעד יכולות המיתוג הנפוצות, בהתאם לציוד הנבחר.

כל הציודים כוללים מגנוני הצפנה מסוג  AES, היכולות לצותת היא מזערית, עד לא קיימת.

שני תחומי התדר  60 וגם 70 גה"צ רגישים לגשם אולם תכנון מקצועי מבטיח כי הירידה ברוחב הפס היא לערכי מינימום ידועים.

לדוגמא: לינק של 5 גיגה ירד במופעי גשם כבדים לבערך 400 מגה, למשך מספר דקות, ואז יחזור למצבו הרגיל באופן אוטומטי.

בהינתן פרויקט הכולל  מספר לינקים, סביר כי הוא יהווה מרכיב קריטי ברשת הלקוח, ולכן חשוב מאוד לאפיין פתרון הכולל מערכת בקרה מובנת המתאימה לניטור רכיבי גמ"מ בעלת יכולות ניטור כגון ערכי RSSI מערכת ניטור מתאימה מבטיחה נצילות גבוה, הגנת סייבר, רמת שרות גבוה ואכיפת עמידת ב SLA.

רצוי להזין עורקים מרכזיים עם UPS הכולל SNMP שיחובר למערכת הניטור גם כן.

יש להקפיד לחבר ציוד גמ"מ לשדרת ההארכה של הבניין!!!

 

לפרטים נוספים

לינק 70 GHz ברשת עיריית רמת גן, בביצוע SMBIT

לינק 60 GHz בדרום הארץ, בביצוע SMBIT

מה זה GHz​?

GHz, בעברית: גה"צ, קיצור של GigaHertz, היא יחידת מידה המשמשת למדידת תדר. ג'יגה-הרץ אחד שווה למיליארד הרץ. הרץ, (Hz), היא יחידת מידה בסיסית של תדר במערכת היחידות הבינלאומית (SI), המגדירה את מספר המחזורים של תופעה מחזורית בשנייה.

המרות:

 • 1 GHz שווה ל-1,000,000,000 Hz.

 • 1 MHz (MegaHertz) שווה ל-1,000 GHz.

 • 1 kHz (KiloHertz) שווה ל-0.001 GHz.

הקשר בין GHz לרוחב פס?

GHz, או ג'יגה-הרץ, היא יחידת מידה המשמשת למדידת תדר, בעוד שרוחב פס הוא מדד לכמות הנתונים שניתן להעביר דרך ערוץ תקשורת בזמן נתון. למרות ששני המושגים קשורים זה לזה, הם אינם זהים.

 • קצב נתונים: רוחב פס נקבע על ידי קצב הנתונים, המוגדר במספר הביטים בשנייה (bps) שניתן להעביר דרך ערוץ תקשורת. קצב הנתונים תלוי בתדר הגל הנושא את המידע.

 • תדרי נושא: גלים בתדרי GHz גבוהים יותר יכולים לשאת יותר מידע מאשר גלים בתדרי GHz נמוכים יותר. הסיבה לכך היא שגלים בתדרי GHz גבוהים יותר מבצעים יותר מחזורים בשנייה, מה שמאפשר להם לארוז יותר מידע בכל מחזור.

לפרטים נוספים
bottom of page