עודכן ב: ספט 21

לפני 8 שנים קמה חברת SMBIT על מנת לתת מענה לחיבור אינטרנט בבתי הספר, באותם ימים סיב אופטי היה יקר מאוד. המענה אותו החלטנו לספק היה בטכנולוגיית איחוד קווים, המחברת מספר קווי אינטרנט רגילים ומאפשרת איזון גולשים באופן שווה בין קווי התקשורת המחוברים למערכת.

חפשנו פתרון חומרה שיספק את צרכי בתי הספר, שנכנסו באותה תקופה לתוכנית התקשוב של משרד החינוך. האתגר היה לספק פתרון בעל יכולות ניתוב וניהול מספר רב של סשנים (session)

תחילה נרתמה חברת אבטחת מידע למשימה, אולם המכונות שסופקו לא עמדו בעומס החריג של בתי הספר. בצר לנו, ועם קורטוב של חוצפה, פנינו לחברת RADWARE ונענינו במאור פנים ע"י רועי זיסאפל שהסכים לספק במחיר סימלי מכונות שיעשו את העבודה, הלא הן מכונות ה LinkProof שוותיקי התחום זוכרים כסוסי עבודה רציניים ביותר. המכונות שרתו בזמנן לקוחות אנטרפרייז בכל העולם, יצאו לפנסיה ואז שבו לשרת את בתי הספר בכוחות מחודשים. (המהלך גרם בזמנו גם להורדת מחירים של המתחרה המרכזי בתחום האינטרנט הפדגוגי בבתי הספר).

עם השנים פתחנו מערכת משלנו בשם EKRON שפועלת בסביבה וירטואלית שהתאימה יותר לדרישות המיוחדות של בתי הספר מבחינת גודל מכונה ותכונות נוספות שנדרשו מפתרון פדגוגי כולל.

לאור כניסת שחקנים חדשים לתחום הסיבים, החלו פתרונות איחוד הקווי ה-DSL לתפוס מקום משני וסוסי העבודה LinkProof חזרו למעמד End-of-life. ואל יהיה ספק בעיניכם, הם עדיין עובדות כמו ביום שיצאו מבית RADWARE. עבורנו LinkProof זה כמו פריג'ידר או ג’יפ או פלאפון שמות של יצרנים שמגדירים תעשיה.

השבוע פרקנו את המכונה האחרונה, ובכך תם עידן המכונה הענקית הזאת ב SMBIT.תודה רבה לרועי זיסאפל על התרומה המשמעותית שהרים בזמנו. תודה בשמנו ובשם כל התלמידים שהצליחו לגלוש באינטרנט בימים שזה היה מאוד ראשוני בבתי הספר בישראל.

אחרית דבר, בימים אלו מוקמת חברת EKRON המפתחת מערכת לניהול IoT מוגן סייבר הפונה לשוק הערים החכמות. מערכת האקרון כוללת רכיבי Edge-computing, System of Systems, NMS, Cyber, IoT. לאקרון יכולות AI המאפשרת ניתוח ארועים וקבלת החלטות חכמות, המותאמות פרטנית למידע בארגון ובעיר.


125 צפיותהוספת תגובה

חברת SMBIT ממשיכה להיות במרכז העשייה הטכנולוגית בעיריית ראשון לציון. אנו שמחים על שניתנה לנו הזכות להמשיך ולשרת את רשת החינוך העירונית המתקדמת ביותר בישראל. רשת התקשורת הפדגוגית היא הבסיס לקיומה של פדגוגיה מתקדמת וגם כאן עיריית ראשון לציון היא במרכז. מערך האינטרנט העירוני בעיר הוא הגדול והמשוכלל בישראל ומאפשר לעשרות אלפי התלמידים והמורים תשתית איכותית של למידה מתוקשבת. במסגרת המכרז החדש בו זכינו, תותקן בעיר מערכת תקשוב מתקדמת של חברת אקרון שתנהל את מערך התקשוב ב 100 בתי הספר בעיר ומבני העירייה, את אלפי נקודות הגלישה האלחוטיות, מאות מתגי התקשורת, ואת מערך סינון התוכן הפדגוגי. מערכת אקרון מספקת גם שליטה וניהול לכל מערך התקשוב החינוכי וגם מנועי הגנת סייבר. כאמור ראשון לציון, אתם במרכז.
כולנו שואפים לפתרונות מתקדמים אולם התקציב תמיד מוגבל. לכן הפתרון לתשתית תקשורת עיר חכמה הוא הקמת רשת פרטית בבעלות הרשות. סיב אופטי תת קרקעי המגיע לכל פינה בישוב הוא פתרון מעולה, אולם בד"כ לא קיים והקמתו יקרה ואורכת זמן רב, תוך כדי פגיעה בתשתיות עירוניות והפרעה לסדר הציבורי. פתרון הגלים המילימטריים, שמקודם ע"י משרד התקשורת, ע"י התדר המוניציפלי, מספק מענה מצוין לחיבור רשת עירונית רחבת פס חסכונית וקלה להתקנה. הפרויקט הראשון בישראל בוצע בעיר רחובות ובטקס השקת הפרויקט אמר ראש העיר מר רחמים מלול כי העיר הלכה לישון וקמה בבוקר לעיר חכמה, ואכן ההתקנה מבוצעת בעיקר בלילות על מנת שלא להפריע לתנועה והיא מהירה מאוד ביחס להתקנת סיב אופטי. לאחר שראו כי טוב, החליטו עיריות נוספות לאמץ את הטכנולוגיה והיום מוקמת בעיר ירושלים הרשת הגדולה בעולם של גלים מילימטריים ע"י SMBIT. עד כאן הכל נשמע טוב ומזמין אולם על מנת להקים רשת תקשורת עירונית מקצועית ואמינה נדרש ידע וניסיון בתכנון הרשת, הבנה בארכיטקטורת תקשורת, ניתוב וכמובן יכולת מוכחת באבטחת מידע וסייבר עיר חכמה. לחברת SMBIT החתומה של שני הפרויקטים ברחובות ובירושלים, בנוסף למקומות רבים נוספים, יש את מגוון היכולות והניסיון בהקמת רשתות תקשורת בטוחות ואמינות לעיר חכמה. בנוסף לגלים מילימטריים המחברים את כל חלקי העיר לרבות מבני עירייה, גנים, בתי ספר ומצלמות אבטחה, מספקת SMBITפתרונות רשת אלחוטית וסינון תוכן לבתי הספר והמרחב הציבורי, פתרונות טלפוניה משתלמים וכן רשת חיישנים לניטור פחים, חניה, תאורה, מים לחצני מצוקה ועוד. רשת החיישנים העונה לשם לורה LoRa המספקת לרשות העירונית מידע מכל מקום בעיר ועוזרת לתת שרות איכותי לתושבים. את כל המערכות העירוניות הדיגיטליות אנו עוטפים במערך סייבר מקצה לקצה ע"י מערכת אקרון סייבר לערים חכמות.

טוב, כמה זה עולה לנו? ובכן, רשת תקשורת עירונית פרטית חוסכת לרשות משאבים והיא מחזירה את ההשקעה תוך 24-18 חודשים אולם על מנת לקבל פתרון מקצועי, אמין ובטוח מומלץ להתקשר על חברה בעלת יכולת מוכחת בתחום, היודעת לתכנן, להקים, לתחזק ולספק הגנת סייבר לפרויקט מקצה לקצה. חברת SMBIT מתקינה את מערכת האקרון המספקת ניטור וניהול הרשת העירונית על כל מרכיבה: חיבורי אינטרנט, חומות אש, מתגים, מצלמות אבטחה, WIFI, אתרי אינטרנט וספקי צד שלישי, כולל אינטגרציה לכל המערכות העירוניות. לקבלת אפיון ראשוני חינם ניתן להתקשר איתנו דרך אתר החברה או ישירות לטלפון 077-6001070. אגב, את כל פתרונות העיר החכמה ניתן לקבל ללא מכרז באמצעות משכ"ל ולהתחיל להקים רשת עירונית עוד לפני חג הפסח.

1/7

תמיכה   |   לקוחות    |  פרויקטים   |   דרושים

  • Facebook
  • Google+
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn

טל 077-6001070

פקס 077-4701769

נתיב השיירות 18 מזכרת בתיה

7680400, ת.ד 1399