top of page

הפרס ניתן, בין היתר, על כך שבתקופת הקורונה הפרויקט של העירייה שימש כבסיס הלימוד הפדגוגי-דיגיטלי העירוני והיווה תשתית ליצירת אלפי חיבורים לשיחות זום, שיתופי קבצים ומערכות תוכן מתקדמות. הציוד מספק תמיכה לכ-40,000 תלמידים, 80 מוסדות חינוך וכולל כ-12,000 מחשבים ניידים, נייחים, טאבלטים ומעל 3,000 אנטנות WiFi אלחוטיות מנוהלות ומאובטחות.

אלפי שיחות זום ביום, שירות ותמיכה לכ-40,000 תלמידים ב-80 מוסדות חינוך, 12,000 מחשבים ניידים, נייחים, טאבלטים ומעל 3,000 אנטנות WiFi אלחוטיות מנוהלות ומאובטחות. עיריית ראשון לציון זכתה במקום הראשון בתחרות בינלאומית של חברת הענק Juniper על התשתית והתמיכה במשבר הקורונה. איך מספקים חיבורים לשיחות זום, שיתופי קבצים ומערכות תוכן מתקדמות באופן יציב ומאובטח ל-40 אלף תלמידים?

נגיף הקורונה אילץ את מערכות החינוך לחשב מסלול מחדש ולהתאים את עצמן ללימודים מרחוק, בעיר שמונה למעלה מרבע מיליון, מדובר על משימה מורכבת ומלאת אתגרים. חברת הענק Juniper שמייצרת ציוד תקשורת, בחרה בעיריית ראשון לציון במקום הראשון מתוך מאות לקוחות וספקים יחד עם חברת SMBIT המטמיעה של הפרויקט.

התחרות עסקה בנושא השפעה על הקהילה בהנגשת תשתיות אינטרנט מהיר למערכת החינוך. הפרס ניתן, בין היתר, לכך שבתקופת הקורונה הפרויקט של העירייה שימש כבסיס הלימוד הפדגוגי-דיגיטלי העירוני והיווה תשתית ליצירת אלפי חיבורים לשיחות זום, שיתופי קבצים ומערכות תוכן מתקדמות. הציוד מספק תמיכה לכ-40,000 תלמידים, 80 מוסדות חינוך וכולל כ-12,000 מחשבים ניידים, נייחים, טאבלטים ומעל 3,000 אנטנות WiFi אלחוטיות מנוהלות ומאובטחות. בימים הקרובים, וכחלק מקידום חדשנות ותמיכה פדגוגית הוקצו מחשבים נוספים, ויסופקו לבתי הספר בעיר כ-3,700 מחשבים ניידים נייחים וטאבלטים נוספים.

במסגרת תוכנית תקשוב טכנולוגית שקודמה בעירייה בשיתוף התקשוב העירוני ומינהל החינוך, התקבלה החלטה להנגיש אינטרנט עצמאי מבוסס תשתיות סיבים אופטיים שנפרס במוסדות החינוך בעיר,

הפרויקט נחשב לייחודי בישראל, היות ובתי הספר אינם ניזונים מרשת האינטרנט הארצית, אלא דרך העירייה שהפכה לספק אינטרנט של בתי הספר באמצעות תשתית סיבים אופטיים, כך שקצב האינטרנט יציב ובטוח ובקצב מהיר של עד 1 ג'יגה.


מנהל מערכות המידע העירוני, איציק כרמלי:


"בתמיכת ראש העירייה, רז קינסטליך ומנכ"ל העירייה, דודי גיל אנו מקדמים פרויקטים חדשניים ומובילים

בעיר. אנו מאפשרים לעירייה פריצת דרך טכנולוגית וקידום לימוד פעיל, דיגיטלי, שוטף ומתקדם עבור ילדי

העיר. אני מודה למחזיקת תיק התקשוב העירוני, מעין פלח, לחברת SMBIT שתומכת ומלווה את מוסדות החינוך ולעובדי התקשוה העירוני שבלעדיהם הפרויקט לא היה מוקם"SMBIT יואב לודמר מנכ"ל חברת


רשת התקשורת החינוכית בעיריית ראשון לציון היא המתקדמת ביותר בישראל, הרשת מספקת מגוון

שירותים דיגיטליים, אשר מספקים לתלמידים רשת מהירה בטוחה ואיכותית תוך כדי יצירת חסכון כספי

משמעותי לקופת העירייה.

הרשת משרת את העירייה בהצלחה יתרה שנים רבות ובנויה מציוד תקשורת של חברת JUNIPER

ששודרג לאחרונה, בהתאם לדרישות מערכת החינוך העירונית. חשוב לציין כי הציוד של ג'וניפר מעולה אולם מה שעושה את ההבדל הם אנשים שמאחורי הציוד, צוות היצרן בארץ ובחו"ל שתומך ומסייע ככל שנדרש.57 צפיות0 תגובות
  • תמונת הסופר/תYoav Ludmer

עודכן: 21 בספט׳ 2020

לפני 8 שנים קמה חברת SMBIT על מנת לתת מענה לחיבור אינטרנט בבתי הספר, באותם ימים סיב אופטי היה יקר מאוד. המענה אותו החלטנו לספק היה בטכנולוגיית איחוד קווים, המחברת מספר קווי אינטרנט רגילים ומאפשרת איזון גולשים באופן שווה בין קווי התקשורת המחוברים למערכת.

חפשנו פתרון חומרה שיספק את צרכי בתי הספר, שנכנסו באותה תקופה לתוכנית התקשוב של משרד החינוך. האתגר היה לספק פתרון בעל יכולות ניתוב וניהול מספר רב של סשנים (session)

תחילה נרתמה חברת אבטחת מידע למשימה, אולם המכונות שסופקו לא עמדו בעומס החריג של בתי הספר. בצר לנו, ועם קורטוב של חוצפה, פנינו לחברת RADWARE ונענינו במאור פנים ע"י רועי זיסאפל שהסכים לספק במחיר סימלי מכונות שיעשו את העבודה, הלא הן מכונות ה LinkProof שוותיקי התחום זוכרים כסוסי עבודה רציניים ביותר. המכונות שרתו בזמנן לקוחות אנטרפרייז בכל העולם, יצאו לפנסיה ואז שבו לשרת את בתי הספר בכוחות מחודשים. (המהלך גרם בזמנו גם להורדת מחירים של המתחרה המרכזי בתחום האינטרנט הפדגוגי בבתי הספר).

עם השנים פתחנו מערכת משלנו בשם EKRON שפועלת בסביבה וירטואלית שהתאימה יותר לדרישות המיוחדות של בתי הספר מבחינת גודל מכונה ותכונות נוספות שנדרשו מפתרון פדגוגי כולל.

לאור כניסת שחקנים חדשים לתחום הסיבים, החלו פתרונות איחוד הקווי ה-DSL לתפוס מקום משני וסוסי העבודה LinkProof חזרו למעמד End-of-life. ואל יהיה ספק בעיניכם, הם עדיין עובדות כמו ביום שיצאו מבית RADWARE. עבורנו LinkProof זה כמו פריג'ידר או ג’יפ או פלאפון שמות של יצרנים שמגדירים תעשיה.

השבוע פרקנו את המכונה האחרונה, ובכך תם עידן המכונה הענקית הזאת ב SMBIT.תודה רבה לרועי זיסאפל על התרומה המשמעותית שהרים בזמנו. תודה בשמנו ובשם כל התלמידים שהצליחו לגלוש באינטרנט בימים שזה היה מאוד ראשוני בבתי הספר בישראל.

אחרית דבר, בימים אלו מוקמת חברת EKRON המפתחת מערכת לניהול IoT מוגן סייבר הפונה לשוק הערים החכמות. מערכת האקרון כוללת רכיבי Edge-computing, System of Systems, NMS, Cyber, IoT. לאקרון יכולות AI המאפשרת ניתוח ארועים וקבלת החלטות חכמות, המותאמות פרטנית למידע בארגון ובעיר.


162 צפיות0 תגובות

עודכן: 1 במרץ 2021

חברת SMBIT ממשיכה להיות במרכז העשייה הטכנולוגית בעיריית ראשון לציון. אנו שמחים על שניתנה לנו הזכות להמשיך ולשרת את רשת החינוך העירונית המתקדמת ביותר בישראל. רשת התקשורת הפדגוגית היא הבסיס לקיומה של פדגוגיה מתקדמת וגם כאן עיריית ראשון לציון היא במרכז. מערך האינטרנט העירוני בעיר הוא הגדול והמשוכלל בישראל ומאפשר לעשרות אלפי התלמידים והמורים תשתית איכותית של למידה מתוקשבת. במסגרת המכרז החדש בו זכינו, תותקן בעיר מערכת תקשוב מתקדמת של חברת אקרון שתנהל את מערך התקשוב ב 100 בתי הספר בעיר ומבני העירייה, את אלפי נקודות הגלישה האלחוטיות, מאות מתגי התקשורת, ואת מערך סינון התוכן הפדגוגי. מערכת אקרון מספקת גם שליטה וניהול לכל מערך התקשוב החינוכי וגם מנועי הגנת סייבר. כאמור ראשון לציון, אתם במרכז.


54 צפיות0 תגובות
bottom of page