top of page

פתרון מחשוב ענן פרטי מתקדם HCI

nutanix.png
לפרטים נוספים

Hyper-converged Infrastructure תשתית תקשוב וירטואלית הכוללת רכיבי מחשוב וירטואלי, תשתית אחסון וירטואלית ותשתית רשת וירטואלית. הפתרון מבוסס מעבדי X86 הכוללים את יכולות החישוב והאחסון של שרתים סטנדרטיים, יחד עם מערך תוכנות עם יכולות אינטליגנציה מלאכותית ולמידה אוטומטית מתקדמת המייצרת פתרון המחליף את הפתרונות הישנים של שרתים, מערכי זכרון ותשתית אחסון נפרדים; SAN\NAS. בעזרת טכנולוגית ה Hyper-converged  ניתן ליצר ענן פרטי גמיש, יציב, מאובטח ושריד.

פתרון NUTANIX כולל את כוח המחשוב, האחסון, רשת התקשורת והווירטואליזציה הנדרשים ליצירת פתרון ענן, וכל זאת בשטח מצומצם בארון התקשורת. תוכנת NUTANIX מורכבת משני חלקים עיקריים: אקרופוליס ופריזם:

Acropolis היא שכבת הריטואליזציה שפתחה נוטניקס והיא נקראת AHV. אקרופוליס מנהלת את חלוקת המידע ברכיבי הזיכרון והווירטואליזציה וכן את היכולת להעביר אפליקציות בין מכונות ובעתיד גם בין עננים.

Prism היא מערכת ניהול מבוזרת העושה שימוש ביכולות אנליטיקה ויוריסטיקה לטובת ניהול קל ויעיל של עומסי עבודה בין השרתים, רשת האחסון ורכיבי הזיכרון השונים. העברת שרתי אפליקציה מסביבה ישנה אחרת מתבצע בקלות ובמהירות. 

לאשכול NUTANIX ניתן לחבר אין ספור שרתי חומרה (צומת), שהם אבני הבניין של האשכול, לפתרון אין נקודת כשל אחת או בעיית צוואר בקבוק. כל יחידת מידע של הלקוח משוכפלת לשלושה מופעים בו זמנית, שכפול מידע זה מאפשר להתגבר על 2 תקלות חומרה בו זמניות, לדוגמא כשל של דיסק וכשל שרת באשכול המתרחשים בו זמנית, בשרתים נפרדים. גם כשל במערכת הניהול או בזמן שדרוג, אינו משפיע על זמינות המידע. בכל שרת באשכול, קיים העתק של ניהול המידע.

תמונה4.png
לפרטים נוספים

 

שלמות המידע מושגת ב NUTANIX ע"י תוכנת האקרופוליס הכוללת מערך כלים פרואקטיביים לזיהוי ותיקון פגמים בשלמות המידע.

המידע הולך אחרי האפליקציה. בעת העברת מכונה וירטואלית מצומת (שרת פיזי א') לצומת (שרת פיזי ב') עובר המידע הקשור במכונה הווירטואלית, ברקע.

ל NUTANIX יכולות אופטימיזציה ע"י 2 מערכות המונעות כפילות מידע Deduplication, דחיסה בזמן אמת או אחרי כתיבה.

טיפ המקצוענים: רצוי לבחור בדחיסת זמן אמת.

יש לכם דרישות PRO או RTO?  ל NUTANIX כלים לקביעת מדיניות בהתאם לדרישה של כל אפליקציה.

 

מורה נבוכים, מה זה PRO\RTO?  הערך RTO קובע כמה זמן יש לנו עד להתאוששות מנפילה. PRO קובע כמה מידע אנו מאפשרים לאבד עקב נפילה.

גיבוי ללא גבולות. ל NUTANIX יכולת יצירת נקודות שחזור ללא הגבלה, מערך אלגוריתמי מבטיח ביצועים ויעילות מעולים של מערך השחזור.  בנוסף, ניתן לייצר רפליקות שלמות המבוססות  על צילום מצב ולהעביר אותן לסביבת DR  או דטה סנטר אחר, על בסיס תזמון אוטומטי. שחזור תמונות מצב מבוצע ע"י קליק אחד במערכת הניהול, קל ופשוט. בנוסף, מערכת אקרופוליס מאפשרת שחזור קובץ בודד מעותק גיבוי ללא צורך בהתערבות של אדמיניסטרטור.

ל NUTANIX יכולות חיבור לעננים ציבוריים כדוגמת אמזון או גוגל, כענני גיבוי לנתונים. ניתן להקים אשכול, לדוגמא ב EC2 .   

בנוסף, למעוניינים ב PRO וגם RTO הקרובים  לאפס, ניתן להקים ברשת המטרו שני אתרים המגובים ביניהם.

טיפ המקצוענים: רצוי כי ערך השיהוי לא יעלה על 5 מילישניות, הלוך וחזור.

אבטחה ע"י הקשחה. NUTANIX מיישמת את מודל מינימום הרשאות כחלק ממדיניות האבטחה, קיימת האפשרות לעבוד עם אותנטיקציה כפולה והצפנת מידע עומד (Data-at-rest encryption) בתקן FIPS 140-2 Level 2 compliance. נוטניקס עומדת בסטנדרטים המחמירים של משרד ההגנה האמריקני.

קוד פתוח, כן ב NUTANIX עושים שימוש גם בקוד פתוח, פרויקט Salt Stack מאפשר לבדוק ולתקן חריגות מהגדרות האבטחה שנקבעו.

 

מעבר חופשי לכל פלטפורמה; NUTANIX מאפשרת להעביר אפליקציות בין סביבות הטרוגניות. ניתן להעביר אפליקציה מתשתית אחרת ל NUTANIX, בין תשתיות NUTANIX בעלות Hypervisor שונה או מסביבת NUTANIX לענן ציבורי.

תוכנת ה Hypervisor  של NUTANIX תוכננה מהיסוד להתאים לארכיטקטורת hyperconverged והיא מותאמת לשימושם של צוותי DevOps או DBA ולא רק למקצועני וירטואליזציה.

לא מוגבל, מספר האשכולות הנתמך ע"י NUTANIX לא מוגבל. מספר המכונות הווירטואליות לשרת מוגבל רק ע"י כמות הזיכרון במכונה. כנ"ל מספר המכונות ברמת האשכול.

NUTANIX נבדלת מהמתחרים בתפעול פשוט וקל של פתרון הנדסי משוכלל, יעל ומהיר של ענן פרטי.

יש לכם שרת במשרד? שרתים באירוח? או ספק ענן יקר?

אתם מוזמנים לדבר עם מומחי הענן שלנו על מנת לקבל את ההצעה משתלמת ביותר למעבר לענן הפרטי ב SMBIT 

Nutanix-Product-Shot-3.jpg
לפרטים נוספים
bottom of page